~ ~ למערכת ההורמונלית של כלבכם יש תפקיד מאוד חשוב בשלבי התפתחות הכלב ,                                         בעיקר עד גיל שנה וחצי שנתיים תלוי בסוג הגזע באופן כללי.
 הפרוצדורה של עיקור/סירוס אשר בעצם עוקרת את המערכת ההורמונלית פוגעת באופן ישיר                               בתהליך ההתפתחות של המערכת החיסונית של הכלב.
משמעות הדבר שיש הורמונים שמאוד חשובים שלא מופרשים אחריי עיקור כמו טסטוסטרון                                  האחראי על התפתחות השריר והעצם , זה אומר שאם תסרס/ תעקר בגיל מאוד צעיר                                            יכולים להיות בעתיד בעיות על רצועות מפרקים ועצמות , גם השפעה על קרע ברצועה הצולבת למשל . ..
עוד שלל סיבוכים וסוגי סרטן שמביא איתו – עיקור/ סירוס . .
חלקים פיזיים ונפשיים אשר נפגעים בתהליך ,, ויש עד אין סוף…
מעט מאוד יתרונות — כמו מניעת סוגים מסוימים של סרטן שהסיכוי שלהם לקרות הוא קטן אך גם קורה כמו כול דבר בחיים. לא תהיה דלקת רחם מאחר ואין רחם כמובן ניתן למנוע בעזרת סביבה נקיה וסטרלית..
חד משמעי זה לא לעשות את הפרוצדורה הזאת טרם הגיע הכלב לסוף ההתפתחות הטבעית שלו.
זהו מידע הנחקר בהמון שנים של מדע ונלקח גם מווטרינרים . כמובן נושא זה אומת עם וטרינר .                                    ~ אליאן תורגמן ~
העולם כבר הולך ומבין שאין רק יתרונות לעיקור / סירוס – זה בולשיט של בעלי האינטרסים שם ,,                          יתרונות אומרים . . . אך יש יותר חסרונות אשר בהחלט לא ניתן להתעלם מהם :                                                 השמנת יתר, סרטן ערמונית, בריחות שתן, מחלות אוטואימוניות כמו סכרת, נפילת אגן,                                   אגרסיביות יתר וזה רק קומץ מהבעיות שמגיעות בעקבות העיקור .

פוסטים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *